مقالات تندرستی, همه مقالات

چگونه در خانه ورزش کنیم

این روزها بعلت مراقبت های بهداشتی و مشکلاتی که کرونا بوجود آورده است خیلی ها ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند .  شاید شما به تازگی کار خود را در خانه شروع کرده باشید و ترجیح می دهید پس از کار در خانه ورزش کنید.   دلیل شما هر چه باشد ، تمرین کردن در خانه گزینه مناسبی برای صرفه جویی در وقت و زمان است. امروز با چند نکته در می یابیم چگونه در خانه ورزش کنیم .

در حالی که مبل شما اغوا کننده ست ، هیچ حس خوبی به اندازه حس خوب بعد از ورزش نیست . ما اینجا نکات و  توصیه هایی داریم برای عملی کردن این ایده عالی :

۱ – اختصاص فضایی برای ورزش

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اتاق خالی برای قرار دادن برخی از وزن ها و تجهیزات دارید، بسیار عالی است. اما بسیاری از افراد این امکان را ندارند.  دریک آپارتمان کوچک ، فضای اختصاصی تمرین شما می تواند به راحتی یک حصیر روی زمین یا فضای کف خانه باشد که ناشی از حرکت میز پذیرایی شماست.  “

۲ – برنامه لذت بخش و عملی بچینید

شایع ترین موانع ورزش کمبود وقت و انگیزه است. مضرات احتمالی دیگر می تواند نداشتن مربی و هم تمرین برای انگیزه بیشتر باشد . بنابراین برای اینکه خود را برای موفقیت آماده کنید ، برنامه ای بچینید که می دانید از آن لذت خواهید برد و احتمال بیشتری وجود دارد که به آن پایبند باشید.. 

۳ – بین امور روزانه خود عادت ورزشی ایجاد کنید

وقتی در باشگاه تمرین می کنید تمام حواس شما به ورزش است . اما در خانه ، تلویزیون ، تختخواب ، مبل ، یخچال ، گوشی و حواس پرتی های دیگر نمی گذارند تمرکز شما برای آغاز ورزش روزانه حفظ شود.

قبل از دوش گرفتن ، سعی کنید چند نرمش و حرکت ساده مانند حلقه زدن یا  انجام دهید. اگر این خوب پیش رفت ، سعی کنید تمرین خود را به مدت ۲۰ دقیقه تمرین با کش یا دمبل سبک گسترش دهید . انجام یک تمرین با کیفیت زمان زیادی نمی برد ، به خصوص اگر شما از وقت مرده خود استفاده کنید،شاید فقط کافیست کمتر کلیپ ها و پیج های اینستا را چک کنیم تا ببینیم چه وقت آزاد خوبی داشتیم و نمی دونستیم.

چرا معمولا در اولین حلقه زدن بدن ما کبود می‌شود ؟
بیشتر بخوانید

۴ – برخی از تجهیزات اساسی را تهیه کنید

شما از لحاظ فنی نیاز به چیزی ندارید به جز بدن خودتان که بتوانید تمرین خوبی داشته باشید. اما تهیه چند وسیله ساده و کاربردی ورزشی می تواند امکان حس ورزشی ، نشاط و تفریح ، افزایش کارایی و گرفتن نتیجه مطلوب تر در تمرین خانگی  را به ما می دهد .

۵ – برای خود هدف ورزشی تعیین کنید

اگر در خانه مشغول ورزش انفرادی هستید ، از بین رفتن انگیزه طبیعیست . اینجاست که داشتن یک دید روشن از چیزی که می خواهید کمکتان می کند تا ورزش روزانه را از دست ندهید .

جوری برنامه بریزید که چهر روز در هفته تمرین داشته باشید و پیشرفت خود را در یک تقویم مارک کنید . این به شما برای حفظ نظم ورزشی روزانه کمک می کند.

۶ – هم تمرین پیدا کنید

اگر یک دوست یا شریک زندگی دارید که می تواند به تمرینات شما بپیوندد ، این فوق العاده ست .اما حتی اگر کسی نتواند از نظر جسمی کنارتان باشد ، می توانید دوستان و خانواده را با امکان مجازی داشته باشید یا با فیلم آموزشی تمرین کنید.

این تنها چند نکته برای این بود که بدانیم چگونه راحت تر و بهتر در خانه ورزش را دنبال کنیم . شما نیز از تجربیات خود برای حفظ روال ورزشی برای ما بنویسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید