مقالات تندرستی, همه مقالات

پنج نکته هنگام پیاده روی


فقط ۳۰ دقیقه پیاده روی  در روز به کاهش استرس ، بهبود خلق و خوی ،  افزایش تراکم استخوان  و موارد دیگر کمک می کند. اما تبدیل پیاده روی به  تمرین – و تقویت کالری سوزی – نیاز به توجه به جزئیات از جمله مسیر ، سرعت و فرم دارد. در این مطلب شش اشتباه هنگام پیاده روی را مرور می کنیم.

مطلب امروز در راه رفتن به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید و پیاده روی روزانه خود را به تمرینات جدی تبدیل کنید.شش اشتباه هنگام پیاده روی را مرور می کنیم

۱ – با تغییر سرعت پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید

تغییر سرعت پیاده روی در حین تمرین نه تنها کالری را می سوزاند بلکه به سوزاندن چربی نیز کمک می کند. در یک مطالعه  مشخص شد که کسانی که  سرعت خود را تغییر می دهند ، ۲۰٪ کالری بیشتر از کسانی که سرعت ثابت خود را حفظ می کنند ، می سوزانند. تحقیقات نشان می دهد تغییر سرعت بین میزان متوسط ​​و زیاد در کاهش چربی شکم مؤثرتر است.

راه حل : برای  اضافه کردن فواصل به پیاده روی ، لسلی سانسون ، خالق تمرین در خانه و نویسنده کتاب “Walk Away the Pounds” پیشنهاد می کند که کند شروع کنید ، قدم زدن با سرعت گرم برای دو دقیقه ، سرعت سریع برای دو دقیقه دیگر. و سپس به مدت ۳۰ ثانیه آهسته دویدن ، ۲۰ دقیقه تکرار این الگو.

۲ – هنگام پیاده روی وزنه حمل کنید

در حالی که یک  پیاده روی سریع  یک تمرین قلبی عروقی عالی است و با ۶۰ دقیقه پیاده روی  ۲۵۹ کالری خواهیم سوزاند ، اضافه کردن یک مولفه قدرتی تمرینی به پیاده روی کمک می کند کالری بیشتری را بسوزانیم .

فواید پیاده روی برای مغز
بیشتر بخوانید

۳ – شیب پیاده روی را تغییر دهید

مطالعه ای  نشان می دهد که انرژی یا کالری سوخته شده در زمین های ناهموار ۳۰٪ بیشتر است.

روال خود را تغییر دهید و تپه ها یا تنوع بیشتری در زمین مانند پله ها ، شن یا ماسه اضافه کنید تا از گروه های مختلف ماهیچه ای استفاده شود . این امر می تواند به تعادل و قدرت هسته مرکزی بدن کمک کند . اگر در یک منطقه صاف زندگی می کنید ، می توانید تمرین خود را با تردمیل نیز انجام دهید تا  سطح شیب تمرین را تحت کنترل داشته باشید .

۴ – از دست های خود هنگام راه رفتن استفاده کنید

  پا تنها ابزار پیاده روی نیست . استفاده از اندام فوقانی هنگام راه رفتن بسیار مهم است.هرچه گروه های عضلانی بیشتری درگیر تمرین باشد ، کالری بیشتری نیز مصرف  می شود.”

بازوهای خود را ۹۰ درجه خم کرده و در هنگام قدم زدن مشت های خود را به سمت آسمان مشت کنید. برای چالش بیشتر ، می توانید وزنه های دست ۱-۳ پوندی  را  هنگام راه رفتن نگه دارید.این می تواند ضربان قلب شما را تا ۱۰ ضربان در دقیقه افزایش دهد و میزان مصرف اکسیژن را بین ۵ تا ۱۵٪ افزایش دهد و به مقدار کالری سوخته شده در حین تمرین اضافه کنید .

۵ – در مقاطعی از پیاده روی موزیک گوش کنید

درسته پیاده روی در سکوت که در آن روی تنفس خود بیشتر تمرکز می کنیم می تواند برای کاهش استرس مفید باشد ، اما می تواند برایمان یکنواخت شود . با گوش دادن به موسیقی وضعیت را تغییر می دهیم . این وضعیت می تواند خستگی را کاهش دهد.”سعی کنید بدن خود را با ضرب آهنگ موسیقی سریعتر تطبیق دهید.”

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید