مقالات تندرستی, همه مقالات

مدیریت زمان در ورزش

 

 

شما هم دنبال شنبه اول ماه برای شروع خیلی از کارایید ؟ خالی کردن زمان بین امور روزمره و استفاده مفید از آن زمان بسیار حرکت هوشمندانه اما در عین حال سختی است .امروز ببینیم مدیریت زمان در ورزش چگونه عملی می شود.

۱ –  در اوقات فراغتتان بیشتر وقتتان صرف چه چیزی می شود

  تصور کنید از سرکار می آید و بعد از دوش گرفتن و خوردن غذا و معاشرت با اعضای خونه فقط دو تا سه ساعت زمان برای خواب باقی می ماند .

معمولا توو این چند ساعت وقت خالی چیکار می کنیم ؟ بیشتر وقتمون صرف مرور چندباره اینستا و برنامه های کم ارزش تلویزیون می شه یا اموری که مثل مطالعه یا ورزش ، هم افزایی داره و با تکرار روزانه به دارایی ارزشی ما اضافه می کنه ؟

  رسیدن به نقطه ای که از اوقات فراغت هرچند کوتاهمان در روز استفاده کنیم حتما نیاز به بازنگری در سبک زندگیمون دارد اما تغییردر سبک زندگی با شناخت و تحلیل زمان بیست و چهار ساعته روز ارتباط دارد . اینکه ببینیم بیشتر وقتمان صرف چی میشه و با ادامه این روند چه نتیجه ای خواهیم گرفت . به قول مولوی هرچیز که در جستن آنی ، آنی.

 حساس بودن نسبت به مفید بودن چیزی که از ارزشمندترین داراییتان یعنی زمان برایش صرف می کنید اولین گام برای مدیریت زمان است .

۲ –  تمرین کوتاه

هولی جانیسوزسکی ،مربی فیتنس معتقده برای رسیدن به نتیجه نهایی مطلوب در ورزش به کمتر از یک ساعت در روز نیاز داریم . خیلی از برنامه های ورزشی و تمرینی وجود دارد که زمان آن از ۱۰ دقیقه تا نهایت ۳۰ دقیقه تعریف می شود . ما برای تضمین سلامتی به همین مقدار فعالیت نیاز داریم . سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند در روز حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده روی داشته باشیم .

 

 

 

 پس می توانیم با تمرینات و فعالیت بدنی کوتاه مدت شروع کنیم و از حس خوبی که برایمان ایجاد می شود لذت ببریم . تمرین های کوچک و کوتاه مدت می تواند مقدمه ی خوبی برای انگیزه بیشتر در ورزش شود .                                         

چرا معمولا در اولین حلقه زدن بدن ما کبود می‌شود ؟
بیشتر بخوانید

۳ – زودتر بیدار شوید

  بیدار شدن زود هنگام از خواب ممکن است برای بسیاری از افراد کار سختی باشد ، اما اگر فرد صبحگاهی هستید ، بلند شدن زودتر از حد معمول می تواند یک راه عالی برای قرار گرفتن در پروسه تمرین باشد . اگر جزو افرادی هستید که  خود را به سختی از رختخواب بیرون می کشید ، سعی کنید فقط ۱۵ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و یک تمرین سریع یوگا یا قدرت انجام دهید.  به شما قول می دهیم روز فوق العاده ای خواهید داشت .

۴ – مسئولیت پذیری شخصی

نلسون می گوید : مسئولیت پذیری یک راه عالی برای پیشروی در یک سبک زندگی مناسب است.  مربیان شخصی ، دوستان و اعضای خانواده همگی می توانند از شما پشتیبانی کنند و به شما کمک کنند تا در امور روزمره خود – حتی در بدترین روزها – مفید عمل کنید. 

لزوماً هر دوست و اعضای خانواده در گوشه و کنار شما نخواهند بود. در حقیقت ، برخی از افراد ممکن است وقتی سعی می کنید ورزش کنید ، ازتون دوری کنند.  بیشتر مردم از تغییر ناراحت می شوند.  بنابراین همه چیز در ساحت شخصی و بین خودتون با خودتون اتفاق می افتد . پس تعهد و مسئولیتتان نسبت به خودتون و زندگی تون باشه نه به آینه دیگران .  

بحث در مورد زمان و مدیریت آن ناتمام است و تکنیک های مدیریت زمان در ورزش فراوان است که می توان به آن اشاره کرد اما در این مطلب ما تنها به برخی از مهمترین و اثربخش ترین آنها که بیشتر از نظر ذهنی و نگرشی بود  اشاره کردیم .

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید