مقالات تندرستی, مقالات مربوط به حلقه‌های لاغری, همه مقالات

حلقه‌های لاغری ضرری برای بدن ندارند؟

مردان ورزشکار در حال تمرین با حلقه لاغری

حلقه‌زدن یک ورزش مفرح و شاد است که کمک زیادی به تقویت عضلات میان‌تنه و سوزاندن چربی‌های این ناحیه به خصوص شکم و پهلو ‌کند . اما در این ورزش نیز همانند سایر ورزش‌ها، برای حفظ ایمنی و سلامت ورزشکار، می‌بایست ملاحظاتی مورد توجه قرار گیرند . گرچه برخی از افراد باید به طور کلی از این ورزش فاصله بگیرند ، اکثر افراد می‌توانند با رعایت استانداردهای لازم، از این ورزش مفرح و موثر بهره ببرند.در این پست به این نکته می پردازیم که آیا حلقه‌های لاغری ضرری برای بدن ندارند؟ اگر دارند برای چه کسانی و چه ضرر و آسیبی ؟

افرادی که شرایط مناسب برای استفاده از حلقه‌های لاغری را ندارند:

  • حلقه‌زدن به افرادی که سابقه‌ مشکلات ستون فقرات از قبیل دیسک کمر، کمردرد و یا شکستگی ستون فقرات دارند، توصیه نمی‌شود.
  • افرادی که مشکلات قلبی دارند نیز پیش از شروع کار با حلقه‌های لاغری حتما باید با پزشک‌شان مشورت نمایند.

عوارض ناشی از استفاده نادرست از حلقه‌های لاغری:

  • استفاده از حلقه‌های بسیار سنگین (بیش از دو کیلوگرم) می‌تواند کبودی‌های شدیدی ایجاد کند و فشار نامتعارفی بر کمر وارد نماید.
  • استفاده‌ی بیش از حد از حلقه‌های لاغری (روزی بیش از ۴۵ دقیقه) می‌تواند باعث فشار بر بعضی از ارگان‌های بدن گردد و دردهایی در شکم و یا کمر به وجود آورد.
  • برای کاهش فشار بر روی کمر، بهتر است هر ۵ دقیقه جهت چرخش حلقه‌تان (در جهت عقربه‌های ساعت/در خلاف جهت عقربه‌های ساعت) را تغییر دهید.
  • بر ای کاهش فشار بر روی زانوها، در هنگام حلقه‌زدن پاهایتان را صاف صاف نگه ندارید و کمی خمشان کنید.
آموزش حلقه‌زدن (به همراه جزییات)
بیشتر بخوانید

حلقه‌زدن به خودی خود کافیست؟

حلقه‌های لاغری به صورت موضعی تاثیر شگفت‌انگیزی بر روی شکم و پهلوها دارند، اما در صورتی که مایلید سایر عضلاتتان را نیز تقویت کنید و یا در قسمت‌های دیگر بدنتان شاهد کاهش وزن باشید، خوب است در کنار حلقه‌زدن ورزش دیگری را نیز به صورت مکمل انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید