افت انرژی

چه خوراکی هایی باعث افت انرژی می شوند؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

 

گاهی اوقات با وجود خواب کامل و عدم فعالیت بدنی سنگین احساس خستگی می کنیم. این حالت یک تجربه مشترک برای همه است ولی باید بدانیم که کمبود انرژی علاوه بر عوامل فیزیکی و روانی ممکن است به علت تغذیه ما هم باشد. در این مطلب به غذاهایی که افت انرژی ایجاد می کنند می پردازیم . در صورت احساس خستگی ممکن است غذاهایی خورده باشید که انرژی را کم می کند که باعث خستگی شما شده و شما را از داشتن سرزندگی و انرژی محروم می کند. این امر به این دلیل است که برخی غذاها مانند دزد انرژی عمل می کنند .

اگر می خواهید احساس خوبی داشته باشئد و پر انرژی باشید ;باید این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. خواهید دید که چقدر سریع متوجه تغییرات می شوید و احساس خستگی کمتری می کنید .

میوه های چری مانند گیلاس ، آلبالو و …

گیلاس حاوی ماده ای به نام ملاتونین است;این ماده عامل ایجاد کننده خواب است و در بسیاری از داروهای مورد استفاده برای کمک به خوابیدن ما درج شده است;این ماده همچنین به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود;تولید در طول شب اتفاق می افتد بنابراین می توانیم بخوابیم و استراحت کنیم تا روز بعد عملکردی بهتری داشته باشیم ..غذاهایی که افت انرژی ایجاد می کنندگیلاس حاوی ماده ای به نام ملاتونین است;این ماده عامل ایجاد کننده خواب است و در بسیاری از داروهای مورد استفاده برای کمک به خوابیدن ما درج شده است;این ماده همچنین به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود;تولید در طول شب اتفاق می افتد بنابراین چری از غذاهایی که افت انرژی ایجاد می کنند است .

بنابراین ، بهتر است گیلاس را فقط به عنوان دسر مصرف کنید ; گیلاس علاوه بر اینکه یک دسرخوشمزه است ; به ما در آرامش و خوابیدن نیز کمک می کند ; اگر می خواهید غذا بخورید تا بدن خود را برای یک جلسه ورزش یا روزی طولانی و کار آماده کنید ، بهتر است از خوردن میوه های چری خودداری کنید

غذاهای سرخ شده و خمیری

غذاهای سرخ شده وخمیردار به میزان زیادی حاوی روغن ، آرد سوخاری یا سایر غذاهای مشابه هستند;این مواد اضافی که به مواد غذایی که سرخ می کنیم ;یا خمیر اضافه می کنیم اضافه می کند و سنگین تر می شود. به همین دلیل هضم آن سخت تر است و بدن ما باید برای پردازش آنها بیشترتلاش کند.

تفاوت چربی سالم و ناسالم چیست ؟
بیشتر بخوانید

هنگامی که غذاهای سرخ شده وپرشده می خوریم ; بیشتر انرژی بدن ما باید روی هضم متمرکز شود . بنابراین ، احساس می کنیم سنگین تر و کم انرژی هستیم . برای داشتن شادابی از غذاهایی که انرژی را کم می کند بپرهیزید

خوردن این نوع غذا یک بار در هفته یا در موارد خاص مشکلی ندارد;اگر این امر عادت شود ، علاوه بر افزایش وزن ، خودمان را  با نشاط کمتری خواهیم یافت ; غذاهایی که افت انرژی ایجاد می کنند را جدی بگیریم .

 

 

الکل و نوشیدنی های گازدار

مشروبات الکلی و نوشابه های گازدار از دیگر کشنده های انرژی هستند .

قند بالای آنها به معنای این است که آنها برای ما بسیار ناسالم هستند ; بنابراین ، ما نباید این نوشیدنی ها را به طور مکرر و به مقدار زیاد مصرف کنیم .

کافئین از خوراکی هایی باعث افت انرژی

 اگر از کسی بپرسید که آیا کافئین انرژی اضافه می کند یا باعث تخلیه انرژی می شود ; بسیاری از افراد احتمالاً گزینه اول را انتخاب می کنند;حقیقت این است که کافئین چیزی است که باید در اعتدال مصرف شود ; اگر ما آن را بیش از حد مصرف کنیم ; نتیجه عکس خواهیم گرفت . مصرف زیاد کافئین باعث ایجاد تأثیر دوباره در بدن می شود ; در ابتدا احساس حیاتی ، سرشار از انرژی می کنیم و می توانیم همه وظایف معلق خود را انجام دهیم . اما اگرچه ابتدا به ما انرژی می دهد ، اما در نهایت انرژی بیش از حدی برای بازگشت به وضعیت نشاط از ما می گیرد.

منبع

همچنین در تن زیب بخوانید : عادات مضر غذایی برای تناسب اندام

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *