آموزش هولاهوپ

صفر تا صد درباره حلقه لاغری یا هولاهوپ

حلقه لاغری یا هولاهوپ یکی از بهترین ورزش هاییست که می‌توانید برای لاغری مخصوصا لاغری شکم و پهلو از آن استفاده کنید. در این مقاله پاسخ تمامی سوالات شما درباره این ورزش را می‌دهیم و به شما یاد می‌دهیم چگونه این ورزش را انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید. هولاهوپ یا حلقه زدن نیز مانند سایر ورزش‌ها نیازمند پشتکار و دانش تمرین است و به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. قبل‌تر نیز درباره صفر تا صد کش‌های بدنسازی توضیح دادیم و الآن نوبت به ورزش هولاهوپ میرسه و مفصل در این باره توضیح خواهیم داد.

حلقه لاغری یا هولاهوپ چیست؟

لاغری دغدغه بسیاری از افراد است به خصوص کسانی که به دنبال لاغری شکم و پهلو هستند. وقتی صحبت از ورزش به میان می آید، یافتن چیزی که از آن لذت می برید، کلیدی است تا فعالیت بدنی را به بخشی منظم از برنامه روزانه خود تبدیل کنید. هنگامی که یک تمرین سرگرم کننده است و شما مشتاق انجام آن هستید، به احتمال زیاد به آن پایبند خواهید بود و انگیزه ای برای ادامه پیشرفت خواهید داشت.

همچنین اگر این فعالیت بتواند سلامت و تناسب اندام شما را به طرق مختلف افزایش دهد مفید است و این همان جایی است که حلقه زدن به کار می آید.

حلقه لاغری یا هولاهوپ چیست

حلقه لاغری یا هولاهوپ در انواع مختلفی تولید می‌شوند! از سبک و سنگین تا ساده و ژله‌ای… حلقه‌های لاغری وزن مشخص و خاصی ندارند و بعضی از حلقه‌ها سبک ‌تر هستند که می توانند مختص بچه ها و یا مبتدی ها و یا ایروبیک باشد و آن هایی که وزن سنگین دارند برای چربی سوزی و لاغری بیشتر… بعضی از هولاهوپ ها نیز ژله ای هستند. این به چه معناست؟ یعنی داخل قطعه های حلقه توپ های ژله ای قرار گرفته است که با ضربه زدن بیشتر به شکم و پهلو لاغری را تسریع میبخشد. درباره حلقه های لاغری ژله ای در پایین بیشتر توضیح خواهیم داد.

لاغری با هولاهوپ

هر شخصی برای لاغری یک راه را انتخاب میکند تا به وزن ایده آل خود برسد. گاه این روش ها طولانی و بی نتیجه هستند و گاه هم مضر مانند قرص و دارو لاغری… اما ورزش بی شک بهترین راه برای رسیدن به هدف میباشد. لاغری با حلقه لاغری یا هولاهوپ سریع اتفاق نمیافتد! بلکه تمرین با هولاهوپ زمان می‌برد تا به نتیجه دلخواه خود برسید. موضوع لاغری در هولاهوپ بستگی به تمرین شما نیز دارد. اینکه تمرین شما منظم باشد یا نه ، اینکه چه مدت در روز تمرین میکنید، اینکه چند روز در هفته تمرین میکنید و…

اما هنگامی که با حلقه لاغری یا هولاهوپ به روال معین و نظم ورزشتون برسید نتیجه گرفتن شروع میشه و تاثیر ورزش را در لاغری خود مشاهده میکنید. تمرین هولاهوپ را باید منظم انجام دهید. با هولاهوپ روزی ۲۰ دقیقه تمرین کنید و هرگز در یک ست بیشتر از ۲۰ دقیقه تمرین نکنید. اگر میخواهید بیشتر از ۲۰ دقیقه در روز با هولاهوپ تمرین کنید آن را به دو ست تقسیم کنید; مثلا دو ست ۱۵ دقیقه ای در روز…

اما بعضی اوقات در اثر هولاهوپ یا حلقه زدن بدن مخصوصا شکم و پهلو کبود میشود. اصلا اشکالی ندارد! از کبودی بدن هنگام شروع حلقه زدن نترسید. اگر مبتدی هستید در ابتدای راه وقتی تازه شروع به حلقه زدن میکنید، بدن به این ورزش مانند هر ورزش دیگری واکنش نشان میدهد و ممکن است درد و کبودی شروع شود. برای اینکه این موضوع برطرف شود شما باید تا زمان رفع کبودی و درد حلقه زدن را کنار بگذارید. معمولا این پروسه یک یا دو هفته زمان میبرد و بعد آن بدن به حلقه زدن عادت میکند و دیگر نه کبود میشود و نه درد میگیرد. لازم به ذکر است میتوانید اگر در شروع راه هستید از روزی ۵ دقیقه حلقه زدن را شروع کنید و روزی ۱ دقیقه مدت حلقه زدن را افزایش دهید.

آیا حلقه زدن باعث لاغری شکم می‌شود؟

این سوال خیلی از کسانی هست که یا تردید دارند که این ورزش را شروع کنند یا شروع کردند و در ابتدای راه هستند و هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌اند. بله! حلقه زدن باعث سوزاندن چربی شکم و پهلو و در نتیجه لاغری این ناحیه از بدن است! اما شما هنگام انجام ورزش حلقه لاغری یا هولاهوپ همه نقاط بدن درگیر این ورزش هوازی هستند و کالری سوزی در تمام نقاط بدن اتفاق می‌افتد و شما وزنتان کم‌تر می‌شود.

تمرکز حلقه‌های لاغری بر روی چربی سوزی شکم و پهلو است و روی تمام نقاط بدن تاثیرگذار است!

حلقه لاغری ژله ای چیست؟

حلقه های لاغری معمولا دو نوع هستند. حلقه های لاغری ساده و بدون برجستگی و حلقه های لاغری ژله ای! اما تفاوت این دو حلقه چیست؟ حلقه های لاغری ساده و بدون برجستگی در ایروبیک و یا حرکات فان به کار می‌رود و زیاد نتیجه لاغری ندارد و صرفا جهت انجام فعالیت بدنی و کالری سوزی می‌باشد. اما حلقه‌های لاغری ژله‌ای مانند حلقه لاغری جادویی با ضربه زدن به چربی های شکم و پهلو تاثیر زیادی در چربی سوزی این ناحیه از بدن دارند.

ژله‌ها و برجستگی‌های حلقه لاغری اصلا ضرری ندارند و تمرین با حلقه‌های ژله‌ای سخت تر از تمرین با حلقه‌های ساده است چون هم سنگین تر می‌باشد و هم بدن را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد ولی برای لاغری فوق‌العاده می‌باشد.

انتخاب حلقه لاغری (بخش اول)
بیشتر بخوانید
حلقه لاغری ژله ای جادویی

آموزش حلقه لاغری یا هولاهوپ

خیلی از کسانی که علاقه مند به این رشته هستند تصور میکنند که تمرین با حلقه های لاغری بسیار سخت است و اصلا نمیشه روی کمر نگه داشت. ولی لازم به ذکر است که با تمرین کردن می توانید این ورزش را یاد بگیرید و به راحتی آن را انجام دهید. درسته که ابتدای این ورزش ممکنه حلقه چند باری از روی کمرتان بیافتد و زمین بخورد ولی مایوس و ناامید نشوید و به تمرین خود ادامه دهید. مطمئن باشید که با تمرین می توانید این ورزش را یاد بگیرید و بعد از چند روز تمرین با این حلقه در مدت طولانی بدون افتادن حلقه ورزش کنید.

  1. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. برای انجام هولاهوپ هم میتوان پاها در یک زاویه باشند هم یک پا جلوتر باشد که پیشنهاد ما نیز این است که یکی از پاهای خود را جلوتر قرار دهید.
  2. حلقه لاغری را به پشت کمر خود بچسبانید و به یک طرف متمایل کنید.
  3. حلقه را به سمتی که میخواهید پرتاب کنید و بدن خود را با حرکت حلقه تنظیم کنید. ( دقت کنید که بدنتان اصلا نباید حرکت زیادی داشته باشد مثلا بدن خود را زیاد با جهت حلقه نچرخانید چون ممکن است آسیب زا باشد! بدن باید حرکت جلو و عقب نرم و کمی داشته باشد)

اما برای یادگیری حلقه لاغری ما فیلمی را تهیه کردیم که با دیدن این ویدئو آموزشی می توانید قدم به قدم هولاهوپ را یاد گرفته و تمرینات خود را انجام دهید.

هولاهوپ چقدر کالری میسوزاند؟

ورزش هولاهوپ یکی از ورزش های هوازی است که کالری سوزی خوبی دارد. شما با انجام تمرینات هولاهوپ میتوانید در هر دقیقه ۷ کالری بسوزانید و به عنوان مثال در ۲۰ دقیقه ورزش هولاهوپ شما ۱۴۰ کالری میسوزانید و این برای چربی سوزی و روند کاهش وزن شما فوق العاده است. ما درباره کالری سوزی حلقه لاغری یا هولاهوپ به طور کامل در مقاله ای مجزا با عنوان ” با حلقه زدن چقدر کالری می سوزانید ؟ ” توضیحاتی را نوشتیم که می توانید این مقاله را بخوانید و از میزان کالری سوزی هولاهوپ مطلع شوید.

حلقه زدن برای لاغری

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ کسانی که که به دنبال برنامه کاهش وزنی میروند که همراه با فان و سرگرم کننده باشد تاثیر بیشتری دارد نسبت به تمریناتی که سخت است و دوستشان ندارند. برای همین ورزش هولاهوپ برای خیلی از افراد همراه با سرگرمی و نشاط است و همین موضوع باعث میشود که روند کاهش وزن سریع تر و بهتر اتفاق بیافتد.

حلقه زدن ورزش هوازی است که از انجام آن خسته نمیشوید و همچنین میتوانید هولاهوپ را با ورزش های دیگر مثلا دمبل یا کش بدنسازی ترکیب کنید و ورزش را سخت تر و جذاب تر کنید. این نکته هم بدانید که برای تاثیر بیشتر بهتر است که هولاهوپ مخصوص خود را تهیه کنید و با آن ورزش کنید.

آموزش حلقه لاغری یا هولاهوپ

مضرات حلقه لاغری یا هولاهوپ

این ورزش هم مانند ورزش های دیگه از خطر و مضر بودن مستثنا نیست! اما ضررهای هولاهوپ محدود و قابل کنترل است. مثلا برای کسانی که دچار بیماری ستون فقرات و یا دیسک کمر هستند باید برای انجام این ورزش با دکتر خود مشورت کنند. باید مراقب باشید اگر از حلقه های سنگین استفاده میکنید روی بدنتان نیافتد و آسیبی نبینید. برای مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند باید تا چند ماه صبر کنند و بعد با دکترشان مشورت کنند و از هولاهوپ استفاده کنند.

مساله دیگر درد و کبودی بدن هنگام شروع هولاهوپ میباشد که البته ضرر و خطر محسوب نمیشود ولی ممکن است که با دیدن کبودی بدن بعد اولین حلقه زدن مضطرب شوید و از اینکه شاید اتفاقی افتاده باشد نگران شوید. اما همانطور که بالاتر توضیح دادیم کبودی و درد بدن به مرور از بین میرود و اصلا جای نگرانی و اضطراب نیست.

روش حلقه زدن برای لاغری

حلقه زدن قاعده و روش خاصی بری لاغری ندارد. برای موفقیت در هر زمینه ای حتی لاغری با حلقه لاغری یا هولاهوپ پشتکار و تلاش مستمر اهمیت دارد. برای تاثیر حلقه لاغری در چربی سوزی لازم است که مستمر با این وسیله ورزش کنید و در کنار آن رژیم غذایی خود را فراموش نکنید! ورزش بدون رژیم غذایی درست فایده ای ندارد. مثلا تصور کنید که ۲۰ دقیقه حلقه زدید و ۱۴۰ کالری سوزانده اید و بعدش غذایی میخورید که ۶۰۰ کالری دریافت میکنید. به این صورت تمام ورزشی که انجام داده اید را زیر سوال میبرید و تاثیر آن را از بین میبرید. ورزش مناسب، رژیم غذایی و سبک زندگی سالم سه کلید موفقیت شما در امر کاهش وزن است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به تمام سوالات شما در زمینه حلقه لاغری یا هولاهوپ پاسخ دهیم. امیدواریم که از این ورزش مفرح لذت ببرید و چربی سوزی با حلقه لاغری را تجربه کنید! این ورزش چربی سوزی بالایی دارد و می توانید هم در فضای آزاد و هم در منزل با آن تمرین کنید، جای کمی میخواهد و بسیار مفید است. هر سوالی درباره حلقه های لاغری دارید میتوانید از تن زیب بپرسید و ما در تیم تن زیب در وبسایت، اینستاگرام، ایمیل و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستیم و خوشحال میشویم که با شما عزیزان در ارتباط باشیم. همچنین ممنون میشویم اگر این مقاله را مفید و کامل دونستید برای دوستانتان نیز با اشتراک بگذارید و نظر خود را زیر این مقاله برای ما بنویسید.

منبع

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *